1926 m

Bratislavos kabelių gamintoja įsigijo pusiau baigtą pastatą iš saldainių gamyklos Kolino pakraštyje. 1927 m. pradžioje pradėta gaminti vamzdžius, dėžutes ir priedus. Tačiau spartų gamybos augimą sulėtino karas. Produktų asortimentą reikėjo pritaikyti karo poreikiams – gamykla gamino suktuvus ir specialią įrangą aviacijos pramonei.

 

1946 m

Gamykla buvo transformuota į naują įmonę: Kablo Bratislavą, priklausančią valstybei. Po 3 metų ji padalinta į kelias įmones. Elektros laidų gamyba išliko Koline.

 

1963 m

Pasirodo nauja elektros instaliacijos medžiagų gamybos kryptis. Platesnis plastikų naudojimas ženkliai pakeitė gamybą. Plastikų gamybos plėtra slopino esamą metalinio apvalkalo vamzdžių gamybą ir pradėti gaminti kanalai, lankstūs vamzdžiai ir dėžutės iš plastiko.

 

1969 m

Bendrovė išplėtė savo gamybos sritį ir pradėjo gaminti emaliuotą varinį laidą, naudojamą varikliuose ir transformatoriuose. Ši gamyba uždaryta 1996 metais.

 

1985 m

Kladno nacionalinė įmonė, su gamyba Koline, keletui metų prisijungė prie ZSE Prahos Grupės.

 

1989 m

Kitas, ir pats svarbiausias vystymosi pokytis atsirado po Velvetinės revoliucijos 1989 metais. Sekančiais metais Kolin grupė tapo nepriklausoma s.p. Kablo Kolin.

 

1994 m

Valstybės įmonės privatizavimas 1994 m. persivadinant į KOPOS Kablo Kolin s.r.o. Pradedama nauja dinamiška instaliacinių medžiagų gamybos fazė.

 

1996 m

Įmonės pavadinimas KOPOS KOLIN a.s. pereinant prie akcinės bendrovės 1996 m. iki šiol išliko stipriu prekės kokybės ženklu.
Investicijos į nuosavą PVC granulių maišymo įrenginių statybą ir eksploatavimo pradžia tais pačiais metais atvėrė naujas kompanijos techninės ir technologinės plėtros galimybes. Šios mašinos pateikia pakankamą kiekį aukštos kokybės gamybos medžiagų mechaninėje srityje ir spalvų konsistenciją. Viena iš pažangiausių - gofruotųjų vamzdžių gamybos technologija ir liejimo mašinos dviejų komponentų produktų gamybai.

 

1997 m

Emaliuotų laidų gamybos pabaiga.
Čekijos ir pasaulio augantys rinkos poreikiai motyvavo mus plėsti savo verslą į kitas šalis ir paskatino bendrovę įsteigti pirmąją dukterinę įmonę Europoje, o paskui už jos ribų. Šiuo metu jos veikia nepriklausomai 11 šalių, įskaitant Slovakiją, Ukrainą, Rusiją, Baltarusiją, Gruziją, Lenkiją, Vengriją, Kroatiją, Rumuniją, Vokietiją ir Dominikos Respubliką. Bendrovė taip pat plėtoja verslo veiklą ir konsoliduoja padėtį rinkoje kitose pasaulio dalyse, tokiose kaip Prancūzija, Beniliuksas, Švedija, Norvegija, Austrija, Jungtinė Karalystė ar Jungtiniai Arabų Emyratai.

 

2005 m

Administracinė ir gamybos salė, pastatyta su didelėmis 10 mln. EUR investicijomis. Pradėtas gaminti dvigubos sienelės parapetiniai kanalai.

 

2006 m

Perėjimas prie ekologinės gamybos.

 

2007 m

Šardicėje įsigyta metalinių kabelių lovelių gamyba Neoklas. Įgyta technologija padidino kabelių valdymo sistemų kokybę ir eksploatacines savybes.

 

2009 m

Pradėtos gaminti modernios MARS ir JUPITER kabelių lovelių sistemos.

 

2012 m

Gamyba Šardicėje buvo uždaryta ir technologija buvo perkelta į Koliną.

 

2018 m

Naujo moderniojo sandėlio statyba.

 

 

KOPOS KOLIN a.s. dukterinės įmonės

 

1997 m

Ukraina

 

1998 m

Baltarusija

 

1999 m

Lenkija

 

2000 m

Rusija, Rumunija ir Slovakija

 

2002 m

Vengrija ir Smolenskas, Rusija

 

2007 m

Vokietija

 

2008 m

Kroatija ir Etiopija (2014 m. uždaryta)

 

2009 m

Gruzija
Dukterinių / partnerių susijungimas KOVOFIN ELEKTRO, s.r.o. KOPOS Slovakija

 

2009 m

Dominikos Respublika

 

2009 m

Nauja gamykla Ukrainoje

 

2009 m

Visų dukterinių įmonių reorganizavimas po KOPOS HOLDING a.s. kaip pagrindiniu subjektu

 

 

KOPOS KOLÍN a.s. yra Čekijos šeimos įmonė.